Możesz otrzymywać wypłaty wygranych z Mostbet bezpośrednio na swoją kartę bankową - wystarczy, że zweryfikujesz swoje konto.
pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

Jak pielęgnować jedwab? MyDream odpowiada

Jedwab jest tkaniną bardzo szlachetną, ale i zarazem bardzo wymagającą. Należy odpowiednio się o nią zatroszczyć, żeby zachowała swoje właściwości, swój naturalny, piękny połysk i swoją wytrzymałość. Udzielimy Wam kilku cennych rad jak pielęgnować jedwab, aby Wasze sukienki do chrztu na długo zachowały swój niepowtarzalny wygląd.

Pranie

Producenci jedwabiu zalecają czyścić go chemicznie (tzw. pranie na sucho) i to jest dla niego najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie. Jest to dość wrażliwa tkanina nie lubiąca wody, czy zmiany temperatury. Jeśli chcesz skorzystać z tej formy czyszczenia najlepiej wybrać jednak pralnie ekologiczną, która używa nietoksycznych środków piorących. Jednakże stosując się do zaleceń poniżej możemy spokojnie wyprać sukienkę z jedwabiu ręcznie w domowych warunkach.

Prania w pralce należy unikać!         

Napełnij zlew lub miskę letnią wodą (30*C) – pamiętaj , że jedwab nie lubi ani zimnej, ani gorącej wody. Dodaj do niej delikatnego płynu piorącego i mocz go przez ok. 3-4 minuty delikatnie przewracając z jednej na drugą stronę. Pamiętaj! Nie używaj żadnych agresywnych środków piorących, proszków ani płynów wybielających Nie możesz także go trzeć, szorować ani ukręcać, gdyż możesz uszkodzić jego włókna. Jedwab sam w sobie nie jest aż tak delikatnym materiałem, ale na mokro jego wrażliwość bardzo wzrasta. Przejdź następnie do kolejnej czynności jaką jest płukanie.

Płukanie

Nalej ponownie czystą wodę o tej samej temperaturze do zlewu czy miski i delikatnie płucz jedwab przewracając go z jednej na drugą stronę. Dodając do wody odrobinę octu pozbędziesz się pozostałości płynu, a także ożywisz i rozświetlisz materiał nadając mu ponownie jego blasku.

Suszenie

Delikatnie zawiń jedwab w ręcznik i odsącz wodę. Nigdy nie wykręcaj! Nie susz jedwabiu na słońcu, nie rozwieszaj na sznurku ani nie susz suszarką. Po odsączeniu wody rozłóż go na ręczniku, albo powieś delikatnie na wieszaku  i pozostaw do wyschnięcia.

Prasowanie

Jedwab prasujemy zawsze wilgotny, na lewej stronie najlepiej przez bawełnianą szmatkę lub podszewkę. Żelazko ustawiamy na I. Możesz włączyć delikatne parowanie, ale zbyt dużo wody może spowodować zaciek dlatego lepiej tego unikać.

Przechowywanie

Jeśli po wyprasowaniu Twoja sukienka do chrztu nadal jest wilgotna pamiętaj, aby przed schowaniem do szafy całkowicie wyschła. Następnie powieś ją na wieszaku i schowaj.

Sukienki do chrztu marki MyDream:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *